Görüşme Ayarla
0533 205 92 24

Doç. Dr. Emre Pabuçcu kimdir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

Hakkımda

1981 yılında Ankara’da doğdum. Başarılı bir doktor babanın ilk oğlu olduğum için, meslekten oldukça etkilendim ve daha orta okul yıllarında doktor olmaya karar verdim. TED Ankara Koleji’nden 1998 yılında başarıyla mezun oldum ve o sene Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine başladım. Türkiye’nin en zor tıp ancak bir o kadar donanımlı ve iyi eğitim veren bu fakültesinden 2004 yılında başarıyla mezun oldum. 2005 yılında, TUS sınavında dereceye girerek Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğinde uzmanlık eğitimime başladım. 5 yıllık dolu dolu geçen ve akademik hayatın temellerini atan ihtisas sürecimde, alanında çok kıymetli ve yetenekli hocalar ile çalışma ve onlardan öğrenme fırsatı yakaladım. 2010 yılında uzmanlığımı bitirdim ve Girne Asker Hastanesinde askerlik hizmetime başladım.

Bir yılın sonunda bu görevi de başarıyla tamamladıktan sonra Devlet hizmet yükümlülüğü için Karaman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinde uzman doktor olarak göreve başladım. Bu görevi de başarıyla bitirdikten sonra 2014 yılının başında Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim dalında kadrolu uzman doktor olarak çalışmaya başladım. Bu süreçte yardımla üreme teknikleri sertifika programını tamamladım.2015 yılında yardımcı doçent, 2017 yılında ise başarılı bir sınav sürecini takiben doçent doktor ünvanını aldım. 2016 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Houston kentinde tüp bebek ve endoskopi alanında 3 ay süre ile eğitim amaçlı bulundum. Bu zaman zarfında, 30’dan fazla yabancı, 40’dan fazla yerli makale yazma fırsatı yakaladım. 10’dan fazla kitap bölümünde yazarlık ve yine çok sayıda saygın makalede derleme yazdım. Yurt içi ve yurt dışı toplantılarda çok sayıda sunum yaptım ve 2 yurt dışı ile 2 yurt içi saygın toplantıda çalışmalarım nedeni ile ödül kazandım. Akademik hayatım halen Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana bilim dalında devam etmektedir.

Halen çok sayıda çalışmanın yürütücüsü ve yüksek lisans eğitim tez programlarının da sorumluluğunu yürütmekteyim. 2003 yılında kurulan ve halen Ankara’nın en başarılı tüp bebek merkezlerinden olan Centrum Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi ise benim kuruluş aşamasından beri çeşitli hizmet aşamalarında bulunduğum ve tüp bebek eğitimimde oldukça önemli yer tutan bir merkezdir.

                     .             

Katıldığım Bazı Konferans ve Etkinlikler

Size iyi bakacağımıza söz verdik.

Sizlerin yorumları benim için çok değerli.

  • Pap smear testi için vajinismus hastası biri olarak kendisine muayene olmaya gittim. Vajinal muayene benim için çok zor olduğu halde sabır ve anlayışla benimle ilgilendi. Test sonucumda yüksek kanser riskli hpv virüsü çıktığında dünyam başıma yıkıldı. Emre bey bu aşamada da beni sakinleştirerek pozitif yaklaşımıyla destek oldu, hastalık ve tedavi süreciyle ilgili tüm detayları bana anlayacağım şekilde açıkladı. Tedavim için gerçekleştirdiği başarılı konizasyon işlemi sonrası hiç bir ağrı sızı, komplikasyon yaşamadan 1 günde toparlandım. Tüm bunların ardından hamile olduğumu öğrendiğim anda hiç düşünmeden tekrar Emre beye gittim. Onca hasta arasında beni hatırlayıp tebrik edecek kadar nazik bir doktor. Gebeliğimin 10. haftasındayım, takibim, kontrollerim kendisi tarafından eksiksiz yapılıyor. Hamilelikle ilgili her türlü kaygımı dinleyip en basit sorularımı bile sıkılmadan yanıtlıyor. Hekimliğine de insaniyetine de güvenim sonsuz. Başarılarının devamını diler, tüm hemcinslerime tavsiye ederim
    ay...n
  • Yaklaşık 1 buçuk yıllık evliyim. Çocuk sahibi olma Istemi’yle Emre hocamla iletişime geçtik. Bence istisna bir doktor diğerlerinin aksine gayet güler yüzle karşıladı bizi muayene sırasında o kadar pozitifti ki hiç sıkıntı yaşamadım. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra sağ tüpün tıkalı olduğunu öğrendik ve Emre Hocam ameliyatımı gerçekleştirdi sorunsuz bir şekilde atlattım herşeyi şu an hamileyim ve gebelik takiplerimde de Emre hocamla devam edeceğim İyi ki varsınız. Hocam herşey için teşekkür ederim.
    el...s
  • Emre hocam umutlarımın bittiği yerde bana ışık oldu yumurta rezervim azdı yaştan kaynaklı olarak yumurta biriktirdik genetik yaptık.Bu zorlu süreçte hep yanımızdaydı.Eşim ve benimle çok ilgilendi.Hem doktor olarak hem insan olarak sürecimizi çok rahat geçirmemizi sağladı ve şuanda genetikli tüp bebek yaparak gebelik elde ettik takiplerimi de kendisi yapıyor.Eşim ve ben kendisine ve Centrum tüp bebek ailesine sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz.
    cd...c
WhatsApp Bana Yazın